CRYTEK İSTANBUL OFİSİNE ÖNEMLİ İSİM

IMG_0005

Pana Holding’in eski CEO’su Haşim Akkaya Crytek İstanbul Ofisine Genel müdür olarak atandı. Bir çok ünlü bilgisayar oyunu bulunan firmanın Akkaya ile Türkiye’de daha etkin olmayı hedeflediği bellidir. Akkaya’nın iş hayatında ve çalışma alanında daha önce gösterdiği performans bunu işaret etmektedir.

Bir basın bülteni yayınlayan Crytek İstanbul ofisi bu atamayı şöyle duyurdu.

Crytek İstanbul Ofisine Önemli Atama

Kurtlar Vadisi dizisi ve filmleri ile bilinen Pana Holding bünyesinde ki bir çok firmanın üst düzey yöneticiliğini yapan, dünya genelinde projelere, başarılara imza atan, Haşim Akkaya geçtiğimiz ay itibarıyla Crytek İstanbul ofisine Genel Müdür olarak atandı..

1999’da üç Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından Almanya’nın Coburg şehrinde kurulmuş olan Crytek zaman içerinde uluslararası firma konumuna ulaşmış ve günümüzde bir çok ülkede faaliyetlerine devam etmektedir. Crysis, Far Cry gibi bir çok bilinen, rağbet gören oyuna imza atan firma Warface oyunundan sonra yeni projeler ve oyunları da önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni çıkacak projeler ve oyunları ile Türkiye piyasasına da iddialı olarak girmek isteyen firma özellikle, dağıtım, pazarlama, yaratıcılık ve stratejik yaklaşımları ile başarılarından söz ettiren Haşim Akkaya’ya İstanbul Stüdyosunu teslim etti.

 

Akkaya; “Her başarılı yöneticinin kendi çalışma ekibini oluşturduğunu, kendinsin de bu yönde çalışmalarının devam ettiğini, Crytek İstanbul ekibi olarak hem yeni projelerin ve oyunların pazara sunumu hem de var olan oyun pazarının artması için gerekli önlemlerin alındığını ve çalışmalarının yapıldığını” açıkladı.

Crytek Hakkında

Crytek, Frankfurt’daki merkezi ve dünya çapındaki 8 stüdyosuyla faaliyet gösteren bağımsız oyun geliştirici, yayıncı ve teknoloji sağlayıcısıdır. 1999 yılında kurulan Crytek, şu ana kadar Far Cry, Crysis serisi, Ryse: Son of Rome ve Warface gibi pek çok ödül kazanan yapımı ortaya çıkarmıştır. Tüm oyunlar, Crytek’in sınırları zorlayan 3 boyutlu oyun teknolojisi CRYENGINE kullanılarak geliştirilmiştir. Ayrıca bu teknoloji, pek çok geliştirici ve lisans sahibinin oyunlarını PC, Xbox One, PlayStation®4, Wii UTM, iOS ve Android platformlarında çıkarmak için ilk tercihi olmuştur. Crytek’in oyun hizmetleri anlamında devam eden gelişimi, şirketin oyunculara yaşattığı en üst kalite deneyimi kendi online platformlarından da sürdürmesine imkan sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için www.crytek.com ve www.cryengine.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın