FİTNESS NASIL YAPILIR, vucut geliştirme nedir

Fitness vucudumuzdaki kasların ve kas gruplarının tek tek veya hep beraber çalıştırılıp sıkılaştırılması sporuna verilen addır . Bu spora 16 yaşından sonra başlayabilirsiniz , uzmanlar denetiminde yapılması gerekir ve gerçek amacınız sağlık olmalıdır.

Fitness aletli veya aletsiz olrak yapılabilir fakat her ne şekilde yapasanız yapın uzmanlar tarafından size özel bir çalışma şekli belirlenmesi ve buna uyularak çalışılması çok önemlidir.

Fitnessin vucut geliştirmeden farkı kasların sıkılaştırılması ve kondüsyon üzerine olmasıdır.

Vucut geliştirme sporuda kasların çalıştırılması ile yapılır ama bu spordaki hedef kasların büyütülmesidir, kondüsyon ikinci planda kalır.

FİTNESSİN YARARLARI

Dış görüntünüzü şekillendirerek kendinize güvenmenizi sağlar, bu spor insanda östrojen veya testesteron ve endorfin salgılanmasına sebeb olarak sağlıklı ve genç kalmanıza yardım eder, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinizi düşürür , uykunuzun düzene sokar, kalori yakmanıza sebeb olduğu içnde şeker hastalarına önerilir. Bu sporu yapmak için kendinize uygun bir program edinmeli ve buna uygun olarak çalışmalısınız böyle bir program için buradan yardım alabilirsiniz.

“FİTNESS NASIL YAPILIR, vucut geliştirme nedir” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın